Земельні торги можна назвати закінченими лише в тому випадку, якщо було укладено відповідний договір купівлі-продажу й затверджено це заповненням відповідного звіту про укладання та виконання угоди. При цьому, не варто забувати про те, що не всі розпочаті торги будуть гарантовано мати нового власника майна.
Досить часто, по ходу земельних торгів можуть відбуватися ситуації, які призводять до скасування самих торгів або ж відтермінування прийняття рішення. Більш того, є ситуації, коли рішення вже прийнято але надалі воно все ж анулюється і торги вважаються незавершеними.
Один з прикладів того, чому земельні торги можуть не розпочатися – це внесення змін до землеустрою та основних законів, пов’язаних з земельною власністю. Відповідно, окремі лоти можуть не підлягати продажу, що обов’язково призведе до того, що вони будуть скасовані.
Для того, щоб бути в курсі подій, ви можете перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes й дізнатися більше інформації про самі торги, індекси та інші визначення, які є справді важливими та корисними для звичайних учасників.
Коли земельні торги можна вважати відміненими
Є декілька найбільш частих причин, чому торги можуть скасовуватися та не проводитися згідно умов, які прописувалися з самого початку.
- Недостатньо учасників – це означає, що на лот було подано менше 2-х заявок, що не дозволяє процедурі перейти в активну фазу;
- Відсутність пропозицій – мова йде про ситуації, якщо жоден з учасників не наважився запропонувати ціну, яка б перевищила початкову ставку лоту;
- Відмова переможця від подальшого укладання угоди та виконання умов, прописаних в договорі.
Саме рішення про визнання торгів недійсними виноситься безпосередньо особою, що їх проводила. Варто зазначити, що інформація про це повинна бути опублікована максимально швидко. В кінцевій інстанції рішення про анулювання аукціону повинно бути схвалено організатором і на це дається не більше 5-ти днів.
Кому не будуть повернені гарантійні внески
В умовах участі в торгах завжди прописано, що гарантійний внесок буде повернуто всім користувачам, яким не вдалося отримати перемогу в боротьбі за лот.
Є також і окремі випадки, коле цей внесок не повертається. Мова йде про наступних учасників:
- Користувачі, які не запропонували ціну, що б перевищила початкову вартість лоту;
- Учасники, які були усунені від участі в торгах через порушення визначених правил;
- Особам, які відмовилося від підписання відповідного протоколу, який є обов’язковим для визначення результатів торгів;
- Переможцю, якщо він не встигає сплатити вказану суму за переможний лот;
- Учаснику, який отримав перемогу, але не забажав підписувати договір.
Що стосується оголошення результатів земельних торгів у випадку їх успішного проведення, то в такому повідомлені повинна бути наявна наступна інформація:
- Географічне положення, площа ділянки та інформація з кадастрової виписки;
- Умови, на яких була придбана (орендована) земельна ділянка;
- Вартість ділянки або ж інформація про річну сплату за використання території;
- Призначення придбаної ділянки.
Для отримання більш детальної інформації, варто звертатися напряму до законодавства України та шукати всі деталі безпосередньо там.
Як знайти перелік авторизованих електронних майданчиків
ТБ Українська енергетична біржа – це один з авторизованих сервісів, що акредитований в ПроЗорро та пропонує безліч напрямків в торгах, широкий набір інструментів, зручний інтерфейс та велику кількість інших переваг.
У новачків в сфері торгів часто виникає питання – де можна знайти саме акредитовані сервіси. Для того, щоб ознайомитись з повним переліком електронних майданчиків, варто попередньо скористатися системою ПроЗорро.
Перейшовши на ресурс бази даних, ви можете почати процес реєстрації. Вже на другому етапі система автоматично переправить вас до повного переліку платформ, що є акредитовані та авторизовані.
Відповідно, з цього переліку вам залишиться лише обрати той ресурс, що є найбільш цікавим для вас.
Рейтинг міст ProZorro продажі
Електрона система ПроЗорро нещодавно опублікувала перелік міст, де за останній рік найчастіше користувалися системою та брали участь в аукціонах.
Всього було проаналізовано 3 найбільш популярних напрямків в торгах, це: Мала приватизація, оренда нерухомості та реалізацію майна.
Згідно проведеної аналітики, лідируючим містом в Україні став Львів, на другій сходинці опинився Покров в той час як третя позиція досталася Маріуполю.
Варто зазначити, що популярність аукціонів постійно зростає і кожен місяць ситуація активно змінюється, що не дозволяє говорити про актуальність результатів в режимі реального часу.