Кожному хочеться побудувати надійний дах, щоб не промокав і не виїжджав нікуди. Серед величезного вибору матеріалів, які можна використовувати в ролі покрівельного покриття, є один дуже цікавий і популярний екземпляр — бітумна покрівля. Це досить складний «бутерброд», що складається з модифікованих шарів бітуму, скловолокна, яке розташоване між ними, самоклейного матеріалу і кам’яних гранул.
Характеристики гнучкої черепиці дуже вражають, але у неї є як переваги, так і вагомі недоліки. Вони можуть істотно вплинути на комфорт усередині будинку і подальшу експлуатацію покрівлі, тому описати їх необхідно. Зараз ми детально розглянемо всі «плюси» і «мінуси» цього будівельного матеріалу, вивчимо характеристики і все, що необхідно знати споживачеві. Якщо вас цікавить такий тип черепиці , то придбати все це можна на сайті https://mizol.ua/ua/katalog/bituminous_shingles/.
Будова м’якої черепиці та її склад
Одразу потрібно зауважити, це — не бітум, який використовується для настилу дахів і відомий своєю недовговічністю. Гнучка черепиця являє собою багатошаровий будівельний матеріал, який має велику міцність, зносостійкість і навіть гнучкість, на відміну від звичайного бітуму. Розглянемо докладніше її структуру в зворотному порядку.
- Силіконова плівка. Вона призначена для захисту клейкої поверхні, щоб пил, волога, дрібне сміття не потрапляло на неї. М’яка черепиця очищається від цієї плівки при наклеюванні, деякі моделі необхідно додатково змочувати або нагрівати до певної температури перед наклеюванням (читайте на упаковці виробника).
- Самоклеючий шар. Гнучка бітумна черепиця має спеціальний прошарок з клейкого полімеру, який підвищує її адгезію із суцільною обрешіткою. Завдяки йому вона стійко утримується на місці, не ковзає і не відпадає, її можна залишити без нагляду перед кріпленням, все заміряти і зважити.
- Модифікований бітум. Він відіграє багато ролей: амортизація ударів, ізоляція від холоду, шуму, зміцнення черепиці тощо. У будь-якому даху з м’якої покрівлі цей шар присутній і понад 40% усіх її корисних властивостей зумовлені саме ним.
- Склополотно або армування. Він знаходиться між двома бітумними шарами, забезпечує міцність і підвищену гнучкість черепиці. Завдяки йому вона не зможе розірватися при великому фізичному навантаженні.
- Верхній бітумний шар. Його функції такі ж, як було описано вище. Додатково він зроблений для кріплення захисного матеріалу, яким покривається вся черепиця.
- Кам’яні гранули або інший натуральний замінник. Це верхній шар, який захищає від ультрафіолету, механічних пошкоджень, перегріву та іншого. Така будова м’якої черепиці дає їй змогу отримати переваги багатьох будівельних матеріалів і служити десятиліттями.
Якщо розглядати покриття бітумною черепицею у співвідношенні ціни та якості, то матеріал є досить дешевим. Багатошарова структура, що містить натуральні матеріали, армування та полімери це переваги, які вам надасть бітумна черепиця.