Процес реформування ринку деревини тривалий час находиться на стадії реформування. Декілька років тому деревину продавали на місцевих товарних біржах. На сьогодні даний механізм дещо відсталий. Тому з 2019 року почали проводити електронні аукціони з продажу деревини для формування справедливої ціни на національне багатство в системі Прозорро.Продажі.

Основні плюси

В системі знаходиться інформація про всі лоти, учасників торгу, худ торгівлі, та результати угод. Інші електронні майданчики приховують дані про учасників і часто не допускають до них інших користувачів мережі. Всі торги на Прозорро регулюються нормативно-правовими актами.

Велика кількість члені Асоціації «Біржові та електронні майданчики» організовують торги на ринку необробленої деревини та приймають участь в системі Прозорро.Продажі. Вони працюють на рівних та зрозумілих умовах, згідно з якими майданчики не лобіюються чиновниками лісової галузі та не можуть монополізувати ринок. Така робота мотивує клієнтів товарних бірж, забезпечує високий рівень конкуренції та суттєво підвищує ціну на природні ресурси.

Важливість електронних торгів необробленою деревиною

Щороку ринок необробленої деревини заробляє мільярди гривень. Міністерство екології намагається реформувати ринок, а Асоціація «Біржові та електронні майданчики» повністю підтримує рух підвищення прозорості та відкритості торгів. Сьогодні 25% ринку залучені до Прозорро. Продажі. В системі можна перевірити, хто та за якою ціною купив той чи інший лот. Частку в 25% намагаються збільшити до 100. Але цьому заважають корупційні інтереси.

Завдяки Асоціації можна досягти результатів та вийти на максимально привабливий рівень. Знайти інформацію щодо даної організації можна на aeaep.com.ua. Більшість сучасних підприємців , котрі працюють в сфері електронних аукціонів віддають перевагу саме цій асоціації. Вигідність та прозорість таких торгів сприяє росту популярності електронних торгів.

Крім того, на електронних торговельних майданчиках здатні працювати тільки кращі компанії – постачальники, що лідирують у своїй сфері, готові до чесної конкуренції і піклуються про свою ділову репутацію. Участь в електронних торгах вимагає від постачальників відповідності ринковим стандартам якості.