Нещодавно громадяни України отримали відповідь на запитання, коли відкриють ринок землі. Вже в липні цього року буде відкрито можливість проводити торги землею. Доволі довго на території України діяв мораторій на продаж земель, та з прийняттям нового закону його було знято.
Ще в минулому році, навесні було прийнято довгоочікуваний закон про продаж земель. Він викликав чимало спорів та суперечок. Громадяни котрі мають велику частку земельних наділів залюбки б продали їх, оскільки потребують фінансову допомогу. При цьому вони не можуть використовувати свої землі, оскільки знову ж потрапляють у фінансову залежність.
Єдиним питанням, яке турбувало українську спільноту була впевненість у тому, що влада гарантує проведення прозорих торгів на ринку. І влада змогла цього досягти. Справа в тому, що вже з 2016 року в Україні дуже успішно працює ринок онлайн-аукціонів. Система Прозорро довела, що реалізовувати будь який продукт можливо на засадах чесності та порядності. При цьому мова не йде про посередників, учасники і спільнота самостійно за всіма процесами слідкує.
Як буде функціонувати ринок сільськогосподарських земель
Продаж земель буде проводитись за допомогою електронних майданчиків системи. Одним із таких є Українська універсальна біржа. Ознайомитись із історією становлення товарної біржи можна на сайті sale.uub.com.ua. організація, безумовно, одна із лідерів на ринку товарних бірж і вже не перший рік це доводить всім українцям.
Оскільки влада має обов’язок створювати належні умови для реалізації ефективного господарства в країні, експериментальна система є очевидних виходом в даній ситуаціях. Лише за минулий рік, доки працює ринок необробленого дерева, держава досягла нереальних сум. Аж 30 мільярдів гривень було сплачено податку за проведення операцій по торгівлі лісом.
А тепер варто лише уявити, яких масштабів будуть доходи держави, коли люди отримають можливість продавати свої землі. При цьому, їх інтерес залишається недоторканним. Кожен отримує своє. Так, законодавство не досконале на 100%, але це вихід, і найголовніше, що цього бажають люди.
Цілком логічним є думка, що люди повинні мати право реалізовувати своє майно. Так чим відрізняється наявність земельної ділянки у власності від володіння квартирою? Вірно, нічим. Тому, уряд прийняв максимально вірне рішення коли проголосував за підтримання законопроекту про зняття мораторію на продаж землі.
Ознайомитись із статистичними даними по продажам лісу на Українській універсальній біржі можливо за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/lis-na-prozoro-prodazhi-vzyaty-uchastq-u-torgah-na-majdanchyku-uub. Починаючи із 2016 року, система бездоганно справляється із своїми завданнями, а громадяни та підприємства вдячні за реалізацію європейського механізму.
Як будуть проводитись торги землею
Процедура проведення онлайн-аукціонів не буде відрізнятися від будь яких інших торгів. Щоб стати учасником буде необхідно зареєструватись на товарній біржі, котра виступає акредитованим електронним майданчиком системи Прозорро.Продажі. На сайті таких товарних бірж оприлюднено інформацію про причетність її до системи, зазвичай ця інформація та контактний номер телефону зазначені у правому верхньому кутку сайту.
Щоб впевнитись у цьому напевно, варто завітати на сайт Прозорро та переглянути реєстр товарних бірж, котрі дійсно мають право називатись акредитованими електронними майданчиками. Зареєструвавшись, ви автоматично отримуєте можливість приймати участь у торгах.
Більш детальну процедуру буде описано ближче до реалізації закону. Тож слідкуйте за новинами та не втрачайте можливості реалізувати свою землю.