Відтепер селяни мають право вільно не лише успадковувати сільськогосподарські ділянки, а й набувати їх на публічних та відкритих умовах. Але дозволена площа землі все ще обмежена 100 гектарами. Для компаній, фірм та організацій його було збільшено до 10 000 гектарів, але через 2,5 роки.

Говорячи про впровадження, ми говоримо про земельні паї. Наділи, що перебувають у державній власності, як і раніше надаються лише в оренду, це передбачено законодавчим актом № 2195. Ці процедури здійснюватимуться у форматі електронних аукціонів з продажу та купівлі землі на Prozorro.Sale.

Торгуйте через Інтернет на платформах системи Prozorro.Sale

Не так давно був підписаний Законодавчий закон № 2195, який передбачав розміщення лотів для земельних аукціонів у онлайн-форматі, тобто на сайтах Prozorro.Sale. Це стосується не лише продажу власних ділянок, а й ймовірності оренди наділів, що перебувають у власності держави. Цю ідею схвалили 272 народні депутати. Більш інформаціі розміщено на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Різне майно, яке перебуває на балансі держави та регіональної громади, давно продається на аукціонах через певні платформи, такі як Українська універсальна біржа. Це забезпечує відкритість та економічну ефективність продажу землі.

За фактично п’ять років її діяльності, електронних торгів у системі Prozorro.Sale на її акредитованих платформах, було проведено 374 000 торгів, в яких взяли участь понад 34 000 учасників. А надходження від них до державної скарбниці ближче перевищили показник у 39 млрд грн.

Тендер на землю – це хороший шанс придбати земельну ділянку сільськогосподарського призначення за відповідною ринковою вартістю та розпочати або розширити власний бізнес. Щоб взяти в них участь, вам просто потрібно пройти просту реєстрацію на офіційному сайті, можливо, Українській універсальної біржі та сплатити реєстраційний та гарантійний внесок. Після цього ви зможете стати учасником торгів у відкритій системі.

Тепер кожен може взяти участь у прозорих аукціонах, які допомагають боротися з корупцією та сірими схемами. Будь-хто може контролювати хід торгів і тим самим захищати процес від прийнятних хабарів та корупції.