В 2020 році для лісових господарств України настав переломний момент: ринок лісоматеріалів став активно виводитися з тіні. Уряду нарешті вдалося знайти спосіб усунення будь-яких корупційних схем, що панували на українському ринку деревини багато років підряд.

Введення системи електронних торгів також дозволило значно розширити кількість учасників аукціонів. Відтепер прийняти участь в державних торгах можуть всі бажаючі. Аукціони являються відкритими, тому за ними можна спостерігати в будь-який час.

Необроблена деревина продається через електронні торгівельні майданчики, що акредитовані в системіПрозоро.Продажі. Тут можна придбати необроблений ясен, дуб, сосну, вільху, ялину, тощо. Знайти цікаві пропозиції можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale/. Також через систему електронних торгів можна придбати дрова для промислового використання.

Якщо раніше великі партії лісу продавалися по сірим схемам через закриті торги, то зараз реалізація лісової сировини може проводитися лише на відкритих аукціонах. Крім того, що прийняти участь в таких торгах можуть всі бажаючі, перевага також і в тому, що організатор аукціону не знає, хто саме подав заявку на участь. Всі учасники торгів закодовані за допомогою цифрового номеру, тому до кінця торгів організатор не буде знати, кого саме було обрано переможцем.

Що потрібно значи учаснику торгів

Для того, щоб прийняти участь в обраному аукціоні, користувач повинен бути зареєстрованим на одному з торгівельних майданчиків, акредитованих в системі Прозоро. Далі, після того, як потрібний товар буде обраний, учасник торгів повинен уважно ознайомитися з умовами участі в аукціоні. Серед цих умов буде знаходитися інформація стосовно документів, які він повинен представити. Перевірка цих документів буде проводитися в разі, якщо саме цього учасника буде обрано переможцем аукціону. Після перевірки документів покупець зможе заключити електронний договір купівлі-продажу, оплатити актив та стати його власником.

Також учаснику аукціону варто знати, що для участі в торгах потрібно буде сплатити гарантійний внесок, сума якого буде визначена в залежності від вартості самого лоту. Крім цього для реєстрації в системі Прозоро також необхідно буде сплатити реєстраційний внесок.