Земельні торги в Україні почалися вже 1 липня 2021 року. Однак зараз діють обмеження по користуванню земельних ділянок – на кожну фізичну особу припадає не більше 100 гектар сільськогосподарських угідь.

Справжня сенсація відбулася на Україні вже 1 липня, цього моменту чекали багато довгий час. Це означає, що після початку офіційних торгів влади Україна зможуть підвищити рівень економіки держави. Таким чином, українська влада прийняла і підписали 31 березня Закон про обороти сільськогосподарських земельних ділянок. Тепер на законних підставах кожен бажаючий власник земельних ділянок зможе їх продати, здати в оренду іншому учаснику аукціонів або використовувати його в якості застави в Банк. На сайті Держгеокадастру вже присутні анонси та рекламні кампанії офіційних аукціонів.

Вже почалися торги

Таким чином, після введення офіційних торгів земельних ділянок на майданчику Прозорро.Продажі. Для української влади є гідність проведення земельних торгів через майданчик. Так Україна зможе ліквідувати будь-які протиправні дії з боку третіх осіб у плані неофіційного заволодіння сільськогосподарських угідь у інших учасників торгів. Через офіційного процесу торгів весь процес є публічним і в відкритому доступі.

Вже вступили в силу обмеження, що стосуються Закону №522. Тепер до 100 гектар зможуть продавати, здавати в оренду свої земельні ділянки, в якості яких виступають фізичні особи та приватні власники паїв. Юридичні особи та організації зможуть розпоряджатися своїми ділянками в межах не більш 10 000 гектар землі.

Крім того, що весь процес торгів буде здійснюватися на платформі Прозорро.Продажі, але і до того ж можна буде через Держгеокадастр узгодити і оформити документи. Інформація про ринок землі міститься на сайті https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Також Україна за допомогою офіційних торгів зможе зменшити показники тіньової політики, яка в даний період становить близько 60-90 мільярдів гривень. В інших державах і країнах вже давно йдуть офіційні торги сільськогосподарських земель, і вони змогли знизити показник тіньового ринку.

Через парності, офіційності і прозорості всіх угод торгів. В якості платформи вибрали саме систему Прозорро.Продажі – Українська універсальна біржа. В системі будуть доступні різні активи, в тому числі автомобілі, металобрухт і вагони.